کمپانی اپل بار دیگر از پذیرفتن پلتفرم بازی فیسبوک در آپ استور امتناع ورزید تا این شائبه را تقویت نماید که کوپرتینویی‌ها هیچ‌وقت روی خوشی به رقبایشان نشان نمی دهند. این کمپانی طی هفته های اخیر، اپلیکیشن بازی فیسبوک را مورد بازبینی و بررسی دقیق تر قرار داده بود که باعث شد برخی احتمال ارائه آن را در آپ استور ممکن بدانند اما در آخراز این تصمیم صرف نظر کرد.
کمپانی اپل با عرضه ی پلتفرم بازی فیسبوک در آپ استور موافق نیست

ماجرای امتناع اپل از پذیرفتن فیسبوک گیمینگ دقیقا در زمانی اتفاق افتاده است که این شرکت به دلیل ت‌هایش در اداره اپ استور به رفتارهای ضد رقابتی متهم شده است. چند روز قبل نیز، سرویس ایمیل HEY به‌دلیل اینکه به کاربران خود پیشنهاد کرده بود برای ثبت‌نام از وب‌سایتی دیگر اقدام کنند، از اپ استور حذف شده بود.

شرکت اپل هنوز درباره دلیل رد درخواست فیسبوکی‌ها، اظهارنظر نکرده است. اما به‌نظر می‌رسد که فیسبوک امیدوار است که کوپرتینویی‌ها در تصمیم خود بازنگری کنند.

نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به این ماجرا، از این موضوع پرده برداشته است که مسئولان فیسبوک، از قبل آمادگی شنیدن این خبر را داشته‌اند. براساس این گزارش، فیسبوک از بهمن‌ سال گذشته بارها برای حضور پلتفرم بازی خود در اپ استور با اپل مشغول رایزنی بوده است؛ اما هر بار این تلاش‌ها ناکام مانده است.

در گزارش نیویورک تایمز به نقل از افراد مطلع آمده است: اپل، مدعی است که ت‌ها و قوانین اپ استور به شرکت‌های دیگر اجازه مشارکت در ارائه بازی‌ها در قالب یک پلتفرم مجزا را نمی‌دهد. همچنین این گزارش ادعا می‌کند که درخواست فیسبوک برای حضور پلتفرم گیمینگ در اپ استور پیش از این نیز ، حداقل ۵ بار دیگر از سوی اپل رد شده بوده است.

دلیل این اتفاق البته واضح است. اپل مایل نیست تا کسب وکار پر رونق اپ استور و سرویس بازی خود، اپل آرکید را با ورود رقبای دیگر، به خطر بیندازد. مجوز حضور یک پلتفرم مخصوص بازی غیر اختصاصی در اپ استور به آن معنا است که شرکت‌های رقیب، بازی‌های خودشان را به صاحبان آیپد و آیفون معرفی و عرضه می‌کنند و شخص است که اپل تمایلی به از دست دادن حتی بخش کوچکی از مشتریان خود ندارد.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که حضور فیسبوک گیمینگ در رقابت مستقیم و رویارویی با اپل، ممکن بود برای فیسبوک نیز تبعات منفی بسیاری داشته باشد. صنعت بازی‌های موبایلی، در سراسر جهان، کسب و کاری پرسود است. برای مثال، اپل تنها از فروش بازی در اپ استور به‌عنوان تنها فروشگاه رسمی ارائه بازی و اپلیکیشن iOS، سال گذشته نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار درآمد داشته است.

اپلیکیشن فیسبوک گیمینگ، یک پلتفرم کامل بازی مختص شبکه‌های اجتماعی است و قابلیت اجرا به‌صورت لایو استریم نیز دارد. علاوه بر این، بازی‌های اختصاصی فیسبوک را نیز به کاربران پیشنهاد می‌کند که احتمالا همین موضوع، باعث مخالفت اپل با پذیرفتن عرضه‌ی آن در اپ استور شده است.

تخفیف 40 درصدی محصولات مکتب‌خونه برای شاتل موبایلی‌ها

مشترکین شاتل موبایل ارزان تر پارک میکنند

آیا کاربران از سرویس اپراتورهای تلفن همراه راضی هستند؟

شاتل موبایل راهکارهای سازمانی مبتنی بر شبکه تلفن همراه ارائه می‌دهد

شاتل موبایل به‌دلیل اختلالات اخیراینترنت به مشترکین خود بسته اینترنت هدیه می‌دهد

اینترنت سیم کارت های شاتل موبایل به مناسبت نیمه شعبان یک هفته رایگان می‌شود

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات با پشتبانی شاتل ‎موبایل برگزار می‌شود

استور ,فیسبوک ,اپل ,اپ ,بازی ,پلتفرم ,اپ استور ,است که ,در اپ ,در آپ ,یک پلتفرم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی مطالب اینترنتی شهر دخترا خرید اینترنتی پسر برنامه نویس کد سرا جوانه کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. واژه خفن در خفن نایاب ترین فایل ها در سون فایل