کمپانی اپل مانند بسیاری از فروشگاه های بزرگ و کوچک ایالات متحده، در جریان ناآرامی های اخیر در کشور در امان نبود. فروشگاه های اپل در ایالت های مختلفی مورد حمله و سرقت قرار گرفتن و تعداد زیادی از محصولات، یده شدند. در واقع پس از غیرفعال شدن پیام هشداری مبنی بر ردیابی دریافت می‌کنند. این شرکت با توجه به مشکلات پیش آمده، تصمیم گرفت کلیه فروشگاه های فیزیکی خود را در ایالات متحده مجدد تعطیل نماید. آنها به تازگی و پس از کاهش ت های قرنطینه و تعطیلی عمومی، فروشگاه ها را به مرور بازگشایی کرده بودند.
آیفون های یده شده از فروشگاه اپل، ردیابی و غیر فعال می شوند

سارقانی که گوشی‌های آیفون را از فروشگاه اپل به سرقت برده بودند یا افرادی که این محصولات را خریداری کردند، در روزهای گذشته با شوکی بزرگ روبه‌رو شدند. گوشی‌ها هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهند و احتمالا تحت ردیابی مقام‌های قانونی هم قرار دارند. دراین‌میان مشتریانی که ناآگاهانه، گوشی های آیفون را از بازارهای غیررسمی خریداری کردند هم با چالش جدی روبه‌رو شده‌اند. افرادی که این گوشی‌ها را دراختیار داشتند، گزارش می‌کنند که دستگاه پس از غیرفعال شدن، پیامی مبنی بر ردیابی نمایش می‌دهد. نمونه‌های متعددی از پیام‌های هشدار درشبکه های اجتماعی رویت شد که در تمامی آن‌ها از کاربر درخواست می‌شود تا گوشی هوشمند را به فروشگاه اپل بازگرداند. در پیام هشدار اپل از کاربران تقاضا می‌شود تا گوشی آیفون را به فروشگاه شرکت بازگردانند

اپل امروز به گروه‌هایی همچون Equal Justice Initiative کمک مالی می‌کند که به‌عنوان یک سازمان غیر انتفاعی، نابرابری نژادی را هدف قرار داده است. این سازمان تلاش می‌کند تا به پایان یافتن حبس و دستگیری‌های گسترده، از حقوق بشر آسیب‌پذیرترین گروه‌های جامعه‌ی آمریکایی حمایت کند. ما همچنین در آستانه‌ی تعطیلات ۱۹ ژوئن نیز همکاری خود را با سازمان Benevity افزایش داده‌ایم.

برخی گزارش‌ها از ایالات متحده ادعا می‌کنند که ناآرامی‌های منجر به شورش و سرقت در این کشور درحال کاهش هستند. البته هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که فروشگاه‌های اپل و دیگر برندهای معتبر آمریکایی چه زمانی بازگشایی می‌شوند.

اپل همیشه به حفاظت جدی از دستگاه‌های موجود در فروشگاه‌های فیزیکی مشهور بود. آن‌ها نسخه‌ای از  را روی گوشی‌های نمونه‌ی فروشگاهی نصب می‌کردند که از یک قابلیت غیرفعال‌سازی کامل بهره می‌برد. به محض اینکه گوشی از محدوده‌ی وای فای فروشگاه خارج شود، دستگاه کاملا غیرفعال می‌شود. درنتیجه رویکردهایی که امروز پیرامون کوپرتینویی‌ها می‌شنویم، آن‌چنان جدید نیستند. اپل همچنین از مدت‌ها پیش قابلیت FindMy را به کاربران ارائه می‌کند که امکان ردگیری گوشی‌های هوشمند یده شده را ازطریق حساب کاربری آی‌کلاد دارد. به‌هرحال این شرکت امروز می‌تواند از همین ابزارها و راهکارها به نفع خود نیز استفاده کند.

رویکردهای مقابله با سرقت، تنها اقدام‌های اپل در جریان ناآرامی‌های اخیر ایالات متحده نیستند. اخیرا یادداشتی ازسوی تیم کوک به کارمندان به دست رسانه‌ها رسید که به‌نوعی به‌عنوان واکنش رسمی شرکت به قتل جورج فلوید تفسیر و تظاهرات پس از آن تفسیر می‌شود.

گذشته‌ی دردناک، امروز نیز ادامه دارد و نه‌تنها در شکل خشونت، بلکه در تجربه‌ی روزمره‌ی تبعیض ریشه‌دار دیده می‌شود. ما این تبعیض را در سیستم دادگستری، گسترش ناعادلانه‌ی بیماری در جوامع رنگین‌پوست و نابرابری در سرویس‌های محلی و تحصیل فرزندان خود، می‌بینیم. اگرچه قوانین ما تغییر کرده‌اند، اما حفاظت از آن‌ها به‌صورت کامل و جامع تغییر نکرده است.

به‌علاوه در همان پیام تأکید می‌شود که علاوه بر غیرفعال شدن گوشی، مقام‌های مسئول هم درباره‌ی آن اطلاع دریافت خواهند کرد. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از گوشی‌های آیفون به سرقت رفته از فروشگاه‌‌های اپل، وارد چرخه‌ی کاربری و سپس غیرفعال شدند.

تخفیف 40 درصدی محصولات مکتب‌خونه برای شاتل موبایلی‌ها

مشترکین شاتل موبایل ارزان تر پارک میکنند

آیا کاربران از سرویس اپراتورهای تلفن همراه راضی هستند؟

شاتل موبایل راهکارهای سازمانی مبتنی بر شبکه تلفن همراه ارائه می‌دهد

شاتل موبایل به‌دلیل اختلالات اخیراینترنت به مشترکین خود بسته اینترنت هدیه می‌دهد

اینترنت سیم کارت های شاتل موبایل به مناسبت نیمه شعبان یک هفته رایگان می‌شود

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات با پشتبانی شاتل ‎موبایل برگزار می‌شود

فروشگاه ,اپل ,های ,می‌شود ,غیرفعال ,گوشی ,را به ,پس از ,آیفون را ,ایالات متحده ,فروشگاه های

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آموزش بازیابی فلزات گرانبها از ضایعات ایسنگان مرجع خرید سنگ gameforosh دانلود رایگان 2 مطالب اینترنتی Sandooghche_full مطالب اینترنتی مشاوره تحصیلی تلفنی markazmarket اینجا همه چی هست